Doprava

U všech nákupů v hodnotě vyšší než 1900 Kč, jde dopravné za námi. V opačném případě bude cena závislá na zvoleném způsobu přepravy. Nejvýhodněji vychází Zásilkovna Point za 75Kč. Nákup je možné také bezplatně vyzvednout na prodejně v Plzni.

Našimi partnery v dopravě jsou společnosti Zásilkovna a Wolt Drive pro lokální rozvoz po Plzni (včetně čerstvé produkce). U Zásilkovny můžete využít jednoho z 5300+ výdejních míst.

Nabízíme také vlastní přepravu na trase Starý Plzenec-Letkov- Tymákov-Chrást-Zruč Senec. Přeprava probíhá v odpoledních a večerních hodinách od pondělí do pátku. Minimální nákup: 800Kč. Cena rozvozu je 120Kč u všech nákupů do 1900Kč. Vyšší hodnoty nákupů mají dopravu zdarma.

Nabídka zboží

E-shop jsme založili převážně proto, aby produkty za které dáme ruku do ohně si mohl koupit kdokoliv, odkudkoliv z České republiky. Chlazené a mražené výrobky nebo třeba čerstvé ovoce a zelenina má jiné požadavky na přepravu. Pokud jste z Plzně a širšího okolí a máte zájem o pravidelné objednávání právě čerstvé nebo mražené produkce, prosím obraťte se na nás s požadavkem na info@biologico.cz. Tuto službu připravujeme a budeme moc rádi, když nám dáte vědět, že to je právě to, co hledáte.

Pro rychlou komunikaci, můžete použít chat na těchto stránkách, kde vám odpovíme v nejkratsím možném termínu. Pokud potřebujete poradit okamžitě, je možné se na nás obrátit také telefonicky na 603 361 434.

Protože biozemědělci kladou důraz na biodiverzitu, kterou považujeme za zásadní pro vytvoření životního prostředí v kterém se bude žít dobře nejen lidem. BIO zdaleka není jen o použití pesticidů. V ekologickém zemědělství vše začíná u kvalitně vyživené půdy, plné života. Taková půda plodí zdravé rostliny, plné stopových prvků, vitaminů, polyfenolů... Myslíme si, a mnohé výzkumy to potvrzují, nejvíce asi v případě masa a mléčné produkce, že BIO je zkrátka lepší volba.

Ano i po letech prodeje biopotravin tuto otázku slýcháme. Fakt je ten, že i někteří (ne všichni) biozemědělci používají různé postřiky v případě, že se objeví škůdci nebo plísně. Oproti konvenčním zemědělcům jsou však výrazně omezeni, proto volí jiné, převážně preventivní strategie, aby jejich plodiny byly silné a odolné vůči vnějším vlivům. Aplikace povolených postřiků zpravidla v noci neprobíhá :). Fakt je ten, že moderní biozemědělství se vyvíjí na Západě již zhruba od 20. let 20. století. Za tu dobu vzniklo mnoho přístupů. Od těch vyloženě tradičních až po přístupy, které využívají moderní technologie. Často se daří tyto principy elegantně skloubit. Ekologické zemědělství je velmi rozmanité a určitě platí, že není BIO jako BIO. Existuje několik soukromých certifikačních autorit, které mnohdy ty národní standardy prohlubují nebo upřesňují. Nejznámnější a nejstarší je Demeter, ale na evropském trhu se setkáte také s Bioland, Naturland nebo třeba Gäa. Až na pár výjimek však tyto certifikace uvidíte na importovaném zboží, mezi českými zemědělci tyto přístupy nejsou zatím rozšířené.

Toho zboží, které certifikaci nemá je opravdu málo. Buď se jedná o sběr z "divoké" přírody nebo o zboží, které z podstaty věci certifikovat nelze, jako sůl, vodu nebo třeba ryby lovené na volném moři. Může jít také o produkty, které certifikovat lze, ale v našem prostředí to může být velmi složité jako třeba med.

Dodavatelé

S většinou dodavatelů máme již dlouhodobé vztahy. Nebráníme se však spolupráci s novými, vždy záleží na tom, aby produkty které nabízí, souznily s naší filozofií. Co se výrobců týká, vždy spolupracujeme jen s firmami, které spadají pod kontrolu ekologického zemědělství.

Vrácení zboží

Ačkoliv se velmi snažíme, aby jsme vám doručili domů jen produkty vysoké kvality, ve stavu, který nebrání jejich zamýšlenému použití, může se občas stát, že tomu tak není. Prosíme nezlobte se na nás, nikdy to není záměrem a většinu reklamací řešíme obratem. Pokud se jedná o poškozené obaly u potravin, nedodržené datum minimální trvanlivosti apod., ve většině případů vám produkt necháme a pouze vrátíme peníze. V každém případě nás kontaktujte prosím co nejdříve, způsobem jaký je vám nejpříjemnější. Můžete volat na 603 361 434, napsat e-mail na reklamace@biologico.cz nebo přímo v rámci chatu v našem e-shopu. V případě jakéhokoliv problému nám vždy usnadní situaci, když nám pošlete fotku. Detailní zásady vrácení zboží najdete v patičce těchto stránek.

Zde záleží na typu zboží. Detailní informace naleznete zde: Každopádně obecně platí, že pokud je chyba na naší straně, snažíme se maximálně vyjít zákazníkovi vstříc a chybu napravit bez ohledu na termín dodání. Pokud ovšem na problém narazíte, prosíme neodkládejte to a kontaktujte nás co nejdříve.

Obvyklá DMT a expirace?

Naším vnitřním pravidlem je, že bez předchozí domluvy vám nebudeme posílat trvanlivé zboží s expirací kratší než 1 měsíc. Pokud nemáme novější variantu, předem vás kontaktujeme a nabídneme například zboží za nižší cenu. U čerstvých potravin garantujeme minimálně 2 dny do expirace. Produkty s kratší expirací nabízíme vždy jen po předchozí domluvě se slevou.