Roy’s Naturkost

Upozornění: Některé produkty jsou dostupné jen na kamenné prodejně. Pokud máte zájem o něco, co zde nevidíte, dejte nám vědět a pokud to půjde, do nabídky to zařadíme.

Náš hlavní dodavatel
dovozové zeleniny a ovoce
v bio kvalitě.

Německý velkoobchod z Norimberku, který obchoduje s čerstvým ovocem a zeleninou, mléčnými výrobky, nápoji atd. z certifikovaného zemědělství. Snaží se o co nejkratší dopravní cesty pro putování zboží a podporují zemědělce z regionu odkupem jejich výpěstků. 

V zimě je ale samozřejmě těžší zajistit dostatek lokální ovoce a zeleniny, takže dovážejí třeba olivy z Řecka nebo tropické ovoce z Thajska. I exotické plodiny jsou výsledkem certifikovaného zemědělství. 

 

  • Společnost odstartovala svou činnost už v roce 1997.
  • V roce 2013 se Roy´s Naturkost stává prodejcem demeter produktů. 

 

Ať už je zboží z jakékoli země, něco mají bez výjimky společné – špičkovou kvalitu a osvědčený biologický standard. Jsou členem sdružení Demeter a pravidelně podléhají auditu ekologickou zárukou BCS. 

(A co je to ten Demeter? Mezinárodní certifikace s nejpřísnějšími směrnicemi, které odpovídají vlastně nejstarší ekologické formě hospodaření s půdou, biodynamickému přístupu. Tedy že člověk pracuje v souladu s přírodou, čímž chrání ji i sebe.) 

Pro Biologico je Roy´s Naturkost hlavní dodavatel dovozové zeleniny a ovoce, protože dodávají výhradně BIO a přechodné období. 

(Zajímá vás, co je přechodné období v zemědělství? Je to období, během něhož dochází k přeměně na ekologické zemědělství, odstranění vlivu negativních dopadů předchozí zemědělské činnosti na zemědělskou půdu, krajinu a životní prostředí. A tomu my v Biologicu fandíme!)

 

Kontaktní údaje a vše další najdete na https://roys-naturkost.de/